ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła
7 lipca 2024 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezbitera,
 • Czwartek – św. Benedykta, zakonodawcę i opata,
 •  Piątek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa
 •  Sobotę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
 1. Wróciliśmy do zwyczajnego rytmu modlitwy w tygodniu: o godz. 17.45 Koronka do miłosierdzia Bożego, a następnie modlitwa różańcowa;  zachęcamy do udziału w Godzinie świętej i modlitwy adoracyjnej w każdy czwartek od godz. 23.00 w dolnym kościele.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria będzie czynna w środę od 19.30 do 20.30 oraz w sobotę od 11.00 do 12.00. Pilne sprawy zgłaszamy po Mszy świętej.
 3. Wszystkim korzystających z urlopu i wakacji życzymy dobrego wypoczynku.  

XIII Niedziela Zwykła
30 czerwca 2024 r.

 1. W piątek z racji 5. dnia miesiąca Msza św. z formularza o Bożym miłosierdziu i błogosławieństwo relikwiami św. Faustyny.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • pierwszy czwartek – na adoracji po Mszy wieczornej modlimy się w intencji o nowe powołania do służby w Kościele;
 • pierwszy piątek – nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną; spowiedź przed Mszą św. od godz. 17.45;
 • pierwszą sobotę miesiąca – Msza św. z nabożeństwem maryjnym wyjątkowo o godz. 8.30.
 1. W okresie wakacyjnym kancelaria będzie czynna w środę od 19.30 do 20.30 oraz w sobotę od 11.00 do 12.00. Pilne sprawy zgłaszamy po Mszy świętej.
 2. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy świętej o godz. 6.30.
 3. W zakrystii jest lipcowy i sierpniowy Oremus.

XII Niedziela Zwykła
23 czerwca 2024 r.

 1. Jutro uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. 
 2. W sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, dzień szczególnej modlitwy za Ojca Świętego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na konserwację Bazyliki św. Piotra oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 3. Zachęcamy jeszcze do udziału w nabożeństwach czerwcowych: codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. 
 4. W okresie wakacyjnym kancelaria będzie czynna w środę od 19.30 do 20.30 oraz w sobotę od 11.00 do 12.00. Pilne sprawy zgłaszamy po Mszy świętej.
 5. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy świętej o godz. 6.30, z wyjątkiem I sobót miesiąca.
 6. Przy naszej parafii powstaje kolejna grupa „Baranków”, wspólnota, która przygotowuje dzieci do przeżycia Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej w szczególny sposób:
  w centrum przygotowania znajduje się rodzina, która jest najważniejszym miejscem przekazywania wiary. Rodzice wraz z dziećmi spotykają się w tej wspólnocie raz
  w miesiącu, by dzielić się wiarą, wspierać i wymieniać doświadczenia. Zapisy dla dzieci z naszej parafii i spośród przyjaciół u ks. Mateusza.
 7. W zakrystii jest lipcowy i sierpniowy Oremus.
 8. Dziękujemy wam za ofiary, które złożyliście na tacę inwestycyjną tydzień temu. Dziękujemy również za ofiary złożone dzieciom podczas rozprowadzania lemoniady – zebrane pieniądze dzieci ofiarowały Specjalnemu Ośrodkowi Wychowawczemu prowadzonemu przez Siostry Miłosierdzia w Ignacowie.

XI Niedziela Zwykła
16 czerwca 2024 r.

 1. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna przeznaczona na spłatę długu zaciągniętego na remont schodów.
 2. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci sprzedają przy kościele lemoniadę – dochód ze sprzedaży przeznaczą na dom dziecka.
 3. Jutro Msza święta dziękczynna za rok formacji w grupie biblijnej.
 4. We wtorek na Mszy św. o 18.30 modlimy się przez wstawiennictwo św. Stanisława Papczyńskiego. Po Mszy św. możliwość oddania czci jego relikwiom oraz obrzęd egzorcyzmu wody, oleju i soli.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych: codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. 
 6. Przy naszej parafii powstaje kolejna grupa „Baranków”, wspólnota, która przygotowuje dzieci do przeżycia Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej w szczególny sposób: w centrum przygotowania znajduje się rodzina, która jest najważniejszym miejscem przekazywania wiary. Rodzice wraz z dziećmi spotykają się w tej wspólnocie raz w miesiącu, by dzielić się wiarą, wspierać i wymieniać doświadczenia. Zapisy dla dzieci z naszej parafii i spośród przyjaciół u ks. Mateusza.
 7. W zakrystii jest lipcowy i sierpniowy Oremus.

X Niedziela Zwykła
9 czerwca 2024 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci sprzedają przy kościele lemoniadę – dochód ze sprzedaży przeznaczą na dom dziecka.
 2. Ks. Mateusz zaprasza wszystkich zainteresowanych wyruszeniem w sierpniu na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy w grupie „10 Biała” na spotkanie informacyjne i organizacyjne – odbędzie się ono w sobotę po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych: codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 4. Wczoraj zakończył się w naszej parafii kurs przygotowujący do przyjęcia posługi lektora – wzięło w nim udział 22 ministrantów z okolicznych parafii, w tym dwóch naszych ministrantów. Zainteresowanych wzięciem udziału w kolejnym kursie lektorskim oraz chłopaków i dorosłych mężczyzn pragnących służyć przy ołtarzu zapraszamy do kontaktu z ks. Mateuszem.
 5. Decyzją ks. Prowincjała Eugeniusza Zarzecznego MIC ks. Dariusz Mażewski kończy posługę dyrektora naszego domu rekolekcyjnego i zostaje przeniesiony do domu zakonnego i parafii w Puszczy Mariańskiej. Ks. Dariuszowi dziękujemy za jego zaangażowanie i wsparcie oraz polecamy Waszej modlitwie jego dalszą posługę duszpasterską.
 6. Na witrynie YouTube można obejrzeć film pt. „Nieposkromione lwy. 25 lat misji księży marianów w Kamerunie”, opowiadający o działalności misyjnej marianów, dziele ewangelizacji i szerzeniu Bożego Miłosierdzia w Kamerunie.
 7. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, za wszelkie formy Waszego wsparcia. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna przeznaczona na spłatę długu zaciągniętego na remont schodów.

Uroczystość Najświętszej Trójcy
26 maja 2024 r.

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. W tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc dedykowany uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Układ nabożeństw podobny do nabożeństw majowych.
 2. W poniedziałek rocznicę swoich święceń kapłańskich obchodzą  ks. Wojciech i ks. Artur. Na Mszy wieczornej będziemy modlić się w ich intencji. 
 3. W środę po Mszy świętej wieczornej próba dla bielanek przed procesją Bożego Ciała. Prosimy wszystkich o przyniesienie ususzonych kwiatów na procesję. Można je zostawić przy wejściu do kościoła w reklamówkach lub wsypać do pudła.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 19.30. Po Mszy świętej o godz. 11.00 procesja eucharystyczna. Procesja przejdzie ulicami Mariańską, Żeromskiego i Drobiarską. Prosimy o jak najliczniejszy i nabożny udział w procesji. Jest ona wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. Prosimy również o zgłoszenie się do kancelarii panów do niesienia baldachimu i innych osób gotowych pomóc w procesji.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o godz. 6.30.
 6. W sobotę obchodzimy również dzień dziecka. Modlitwa i specjalne błogosławieństwo dzieci w najbliższą niedzielę na zakończenie każdej Mszy świętej.
 7. W zakrystii jest czerwcowy Oremus. 
 8. Za tydzień po Mszach świętych we wszystkich parafiach w Polsce odbędzie się zbiórka ofiar na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 9. Składamy Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia modlitewnego i finansowego oraz za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024 r.

 1. Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, taca jest przeznaczona na spłatę długu zaciągniętego na remont schodów. 
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. W tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45.
 3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień szczególnej modlitwy za powołanych do służby w Kościele. Mszę św. wieczorną odprawimy w intencji nas, księży w naszej parafialnej wspólnocie. Będziemy też modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i powołania do naszego Zgromadzenia.
 5. W zakrystii jest czerwcowy Oremus. 
 6. Przychodnia Etos-Zdrowie prowadzi darmową rehabilitację domową w ramach NFZ dla pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Informacje na ulotkach oraz stronie internetowej.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
12 maja 2024 r.

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. W tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu przez najbliższe dwa miesiące o godz. 17.45. Porządek modlitewny: Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie nabożeństwo majowe połączone z odmówieniem dziesiątki Różańca i adoracją w ciszy. Podczas nabożeństw majowych odmawiamy w tym tygodniu nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Podczas Mszy świętej o godz. 18.30 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Ceremonii będzie przewodniczył biskup Jacek Grzybowski. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i przyjaciół do jak najliczniejszego udziału w tej uroczystości oraz otoczenie młodych szczególną modlitwą. Z racji bierzmowania jutro nabożeństwo majowe ograniczymy do zaśpiewania litanii o godz. 18.00. 
 3. W czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Metropolii Warszawskiej i patrona Polski. 
 4. 18 maja obchodzimy uroczystość św. Ojca Stanisława Papczyńskiego. Po Mszach św. udzielimy indywidualnego błogosławieństwa jego relikwiami. W niedzielę za tydzień na Mariankach w Górze Kalwarii przy grobie Ojca Stanisława główne uroczystości odpustowe o godz. 12.00. Nimi zakończy się również ewangelizacyjne Mariańskie Spotkanie Młodych – MARIANKI, na które wyjeżdża młodzież z naszej parafii z ks. Mateuszem.
 5. W niedzielę za tydzień, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na spłatę długu zaciągniętego na remont schodów. 

Kto ma Boga,
kto ma Jezusa,
ma wszystko.

bł. J. Matulewicz

Kontakt

05-070 Sulejówek, Mariańska 9