ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła –
17 września 2023 r.

🔹 Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca przeznaczona jest spłatę pożyczki zaciągniętej na remont schodów.
🔹 Jutro święto liturgiczne św. Stanisława Kostki. Rozpoczynają się kwartale dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Na zakończenie Mszy św. – z racji 18. dnia miesiąca – błogosławieństwo relikwiami św. Stanisława Papczyńskiego.
🔹 Jutro po Mszy świętej spotkanie grupy biblijnej, zachęcamy do włączenia się w formację Słowa Bożego.
🔹 W czwartek święto Mateusza apostoła i ewangelisty. Imieniny obchodzi ks.
Mateusz. Polecamy jego posługę Waszej modlitwie.
🔹 W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrancka. Zapraszamy starszych i młodszych ministrantów oraz kandydatów.
🔹 Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowanie w najbliższą niedzielę o godz. 16.00.
🔹 Zbliża się druga rocznica powstania naszej parafii. Wzorem roku ubiegłego chcemy zorganizować rodzinne spotkanie integracyjne w niedzielne popołudnie 1 października, po Mszy świętej o godz. 12.30. Prosimy o włączenie się w organizację tego spotkania poprzez deklaracje kulinarne oraz propozycje zabaw dla najmłodszych i starszych. Wasze pomysły zgłaszamy do ks. proboszcza.
🔹 Nasza parafialna schola potrzebuje wsparcia, szukamy chętnych, którzy chcieliby do niej dołączyć. Po zakończeniu Mszy św. można w zakrystii zapisać swoje dane. Najbliższa próba we wtorek 19 września o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
🔹 W tym tygodniu dokonaliśmy wymiany agregatów grzewczo-klimatyzacyjnych. Koszt zakupu i montażu dwóch agregatów to 36.000 złotych. Część z tej sumy pozyskamy z ofiar składanych na tacę w pierwsze niedziele października, listopada i grudnia.
🔹 W zakrystii za absolutnie promocyjną cenę 20 złotych można zakupić książkę autorstwa ks. Jana Kosmowskiego MIC, opowiadającą o wielkim marianinie ks. Krzysztofie Szwermickim, misjonarzu Sybiru. Pasjonująca lektura duchowa i historyczna. Polecamy.

XXIII Niedziela Zwykła –
10 września 2023 r.

🔸Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci wspólnoty „Baranków”, która przygotowuje dzieci do przeżycia pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
🔸Również dzisiaj wznawiamy po wakacjach kurs przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Spotkanie o godz. 16.00.
🔸Jutro po Mszy świętej spotkanie grupy biblijnej, zachęcamy do włączenia się w formację Słowa Bożego.
🔸W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przez cały dzień będzie wyeksponowany w kościele nasz krzyż adoracyjny. Zachęcamy do modlitwy osobistej przy nim oraz do adoracji rodzinnej.
🔸W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrancka. Zapraszamy starszych i młodszych ministrantów oraz kandydatów.
🔸Również w sobotę 16 września, uroczystość poświęcenia kościoła pw. Św. Pawła w Zakręcie. O godz. 11.00 ks. Bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji Warszawsko-Praskiej, będzie przewodniczył mszy św. konsekracyjnej. Po niej na placu przed kościołem będzie wspólny posiłek i pokaz zdjęć, który będzie okazją do wspomnień. Dla dzieci przewidziana jest strefa zabaw.
🔸Zbliża się druga rocznica powstania naszej parafii. Wzorem roku ubiegłego chcemy zorganizować rodzinne spotkanie integracyjne w niedzielne popołudnie 1 października, po Mszy świętej o godz. 12.30. Prosimy o włączenie się w organizację tego spotkania poprzez deklaracje kulinarne oraz propozycje zabaw dla najmłodszych i starszych. Wasze pomysły zgłaszamy do ks. proboszcza.
🔸Podjęliśmy decyzję o dokonaniu wymiany agregatów grzewczo-klimatyzacyjnych. Koszt zakupu i montażu dwóch agregatów to 36.000 złotych. Część z tej sumy pozyskamy z ofiar składanych na tacę w pierwsze niedziele października, listopada i grudnia. W tym tygodniu montaż urządzeń. Przypominamy, że taca z najbliższej niedzieli – jako trzeciej miesiąca – przeznaczona jest spłatę pożyczki zaciągniętej na remont schodów.
🔸Nasza parafialna schola potrzebuje wsparcia, szukamy chętnych, którzy chcieliby do niej dołączyć. Po zakończeniu Mszy św. można w zakrystii zapisać swoje dane. Najbliższa próba we wtorek 12 września o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
🔸W zakrystii za absolutnie promocyjną cenę 20 złotych można zakupić książkę autorstwa ks. Jana Kosmowskiego MIC, opowiadającą o wielkim marianinie ks. Krzysztofie Szwermickim, misjonarzu Sybiru. Pasjonująca lektura duchowa i historyczna. Polecamy.

XXII Niedziela Zwykła –
3 września 2023 r.

▪️Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny w Warszawie. Jest to placówka niepubliczna, powołana do istnienia dekretem Biskupa
Diecezji Warszawsko-Praskiej dnia 1 października 1994.
▪️Wróciliśmy do zwyczajnego porządku Mszy świętych i nabożeństw:
– w tygodniu Msza święta poranna we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30;
– w każdą niedzielę dodatkowo Msza święta o godz. 12.30;
– w dni powszednie Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 17.50;
– od godz. 18.00 modlitwa różańcowa.
▪️Od jutra kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki od 17.00 do 18.00, w środy od 19.30 do 20.30 oraz w soboty od 11.00 do 12.30.
▪️Jutro po Mszy świętej spotkanie grupy biblijnej, zachęcamy do włączenia się w formację Słowa Bożego.
▪️We wtorek z racji 5. dnia miesiąca Msza św. z formularza o Bożym miłosierdziu i błogosławieństwo relikwiami św. Faustyny.
▪️W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlitwa o powołania do służby w Kościele.
▪️W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
▪️W sobotę 9 września o godz. 10.00 zbiórka ministrancka. Zapraszamy starszych i młodszych ministrantów oraz kandydatów.
▪️Również w sobotę 9 września do Sanktuarium Matki Kościoła w Sulejówku przybędzie dekanalna pielgrzymka piesza. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, zarówno w modlitwie różańcowej, jak i Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00. 
▪️Od następnej niedzieli rusza formacja wspólnoty „Baranków”, która przygotowuje dzieci do przeżycia pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci po Mszy św. o godz. 11.00.
▪️Również w przyszłą niedzielę wznawiamy po wakacjach kurs przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Spotkanie o godz. 16.00.
▪️Zbliża się druga rocznica powstania naszej parafii. Wzorem roku ubiegłego chcemy zorganizować rodzinne spotkanie integracyjne w niedzielne popołudnie 1 października, po Mszy świętej o godz. 12.30. Prosimy o włączenie się w przygotowanie tego spotkania poprzez deklaracje kulinarne oraz propozycje zabaw dla najmłodszych i starszych. Wasze pomysły zgłaszamy do ks. proboszcza.
▪️Po wstępnej konsultacji i sprawdzeniu ofert podjęliśmy decyzję o dokonaniu wymiany agregatów grzewczo-klimatyzacyjnych. Koszt zakupu i montażu dwóch agregatów to
36.000 złotych. Część z tej sumy pozyskamy z ofiar składanych na tacę w pierwsze niedziele października, listopada i grudnia.
▪️Burmistrz miasta Sulejówek zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkowe widowisko muzyczne pt. „Czekając na Marszałka”, która odbędzie się w sobotę 9 września o godz. 19.00 na stadionie miejskim Victorii w Sulejówku, ul. Krasińskiego 6. To ostatnia okazja, by obejrzeć musical o najsłynniejszym mieszkańcu Sulejówka. Na scenie zaprezentuje się blisko 50 wykonawców w specjalnych kostiumach. Wstęp wolny.

XXI Niedziela Zwykła –
27 sierpnia 2023 r.

▪️ Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Artura Radackiego, który będzie pełnił urząd przełożonego i ekonoma naszego domu zakonnego, oraz ks. Mateusza Cieleckiego, nowego duszpasterza w naszej parafii.
▪️ Zakończyliśmy zapisy do nowopowstającej w naszej parafii grupy „Baranków”, wspólnoty, która w szczególny sposób przygotowuje dzieci do przeżycia Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Informacje szczegółowe będziemy przekazywać rodzicom osobiście.
▪️ W tym tygodniu obchodzimy:
– pierwszy piątek – nawiedzenie chorych, spowiedź od godz. 18.00 oraz podczas Mszy świętej;
– pierwsza sobota – nabożeństwo maryjne po Mszy świętej o godz.
6.30
▪️ W piątek rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. wieczorną. Będziemy modlić się dla nich o Boże prowadzenie w nowym roku szkolnym, pobłogosławimy także przybory szkolne. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu spowiedzi.
▪️ Zachęcamy również do obchodzenia 9. pierwszych piątków miesiąca. Szczególnie tę sprawę kładziemy na sercu rodzicom.
▪️ Od 2 września wracamy do zwyczajnego porządku Mszy świętych i nabożeństw:
– w tygodniu Msza święta poranna we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30;
– w każdą niedzielę Msza święta o godz. 12.30;
– w dni powszednie Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 17.50;
– od godz. 18.00 modlitwa różańcowa.
▪️ W zakrystii jest wrześniowy „Oremus” oraz kwartalnik „Idźmy do św. Józefa”.

XX Niedziela Zwykła –
20 sierpnia 2023 r.

🔸Decyzją Przełożonego Polskiej Prowincji Zgromadzania Księży Marianów z dniem 25 sierpnia br. posługę w Sulejówku kończą księża Piotr Sroka i Zdzisław Żywica. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 oficjalne pożegnanie naszych drogich księży. Wdzięczni za ich posługę w naszej parafii, polecajmy Bogu ich nowe posłanie do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
🔸W tym tygodniu do mariańskiej wspólnoty w Sulejówku dołączą ks. Artur Radacki, który będzie pełnił urząd przełożonego i ekonoma naszego domu zakonnego, oraz ks. Mateusz Cielecki, nowy duszpasterz w naszej parafii.
🔸W sobotę 26 sierpnia uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
🔸Tegoroczne Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w parafii św. Stanisława w Postoliskach w dekanacie Tłuszcz. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta celebrowana o godz. 12.00 przez bp Romualda Kamińskiego.
🔸Trwają zapisy do nowopowstającej w naszej parafii grupy „Baranków”, wspólnoty, która w szczególny sposób przygotowuje dzieci do przeżycia Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy naszych parafian i przyjaciół. Zgłoszenia przyjmujemy do końca tygodnia.
🔸W zakrystii jest wrześniowy „Oremus” oraz kwartalnik „Idźmy do św. Józefa”.
🔸Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na spłatę pożyczki na remont schodów. Dziękujemy również za wsparcie finansowe ofiar powodzi, która nawiedziła Słowenię.

XIX Niedziela Zwykła –
13 sierpnia 2023 r.

🔹 Pojutrze obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 19.30. Ten dzień jest świętem Wojska Polskiego oraz 103. rocznicą Bitwy Warszawskiej. W modlitwie polecamy tych, którzy dzisiaj stoją na straży naszej wolności oraz poległych za Ojczyznę. Po Mszach świętych – zalecona przez Konferencję Episkopatu Polski – zbiórka pieniężna na rzecz ofiar powodzi, która nawiedziła Słowenię.
c Również 15 sierpnia w rocznicę utworzenia Ogrodu Pamięci Dzieci Narodzonych i Zgładzonych w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 19:30 w intencji dzieci narodzonych i zgładzonych w tym obozie zagłady oraz w intencji śp. Stanisławy Leszczyńskiej, bohaterskiej położnej, która broniła ich życia. Po Mszy świętej nastąpi złożenie kwiatów przez władze samorządowe przed kamieniem w Ogrodzie Pamięci.
🔹 W piątek 18 sierpnia Msza św. wieczorna za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.
🔹 W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna w środę od 19.30 do 20.30 oraz w sobotę od 11.00 do 12.00. Pilne sprawy zgłaszamy po Mszy świętej.
🔹 Trwają zapisy do nowopowstającej w naszej parafii grupy „Baranków”, wspólnoty, która w szczególny sposób przygotowuje dzieci do przeżycia Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy naszych parafian i przyjaciół.
🔹 Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów Marianum Travel zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16 – 23 września oraz na pielgrzymkę do Turcji Śladami Apostołów św. Pawła i św. Jana w terminie 18 – 29 września. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl
Natomiast zaprzyjaźniony z nami Ks. Andrzej Lubowicki zaprasza na pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela. Informacje na plakacie oraz na kartach wyłożonych na stoliku. Zachęcamy do udziału.
🔹 Decyzją Przełożonego Polskiej Prowincji Zgromadzania Księży Marianów z dniem 25 sierpnia br. posługę w Sulejówku kończą księża Piotr Sroka i Zdzisław Żywica. Wdzięczni za posługę w naszej parafii pożegnamy naszych drogich księży w niedzielę 20 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Polecamy ich Waszej modlitwie.
🔹 W zakrystii jest kolejny numer czasopisma Idźmy do św. Józefa oraz książka autorstwa ks. Pawła Naumowicza, marianina, zatytułowana Zbuduj Bogu świątynię! Jest to medytacyjna refleksja oparta na tekście Mistycznej świątyni Boga św. ojca Stanisława Papczyńskiego. Promocyjna cena 30 złotych.
🔹 W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na spłatę pożyczki na remont schodów.

Przemienienie Pańskie –
6 sierpnia 2023 r.

✅ W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna w środę od 19.30 do 20.30 oraz w sobotę od 11.00 do 12.00. Pilne sprawy zgłaszamy po Mszy świętej.
✅ Trwają zapisy do nowopowstającej w naszej parafii kolejnej grupy „Baranków”, wspólnoty, która w szczególny sposób przygotowuje dzieci do przeżycia Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. W centrum przygotowania znajduje się rodzina, która jest najważniejszym miejscem przekazywania wiary. Zapraszamy do „Baranków” naszych parafian i przyjaciół. .
✅ Zaprzyjaźniony z nami Ks. Andrzej Lubowicki zaprasza na pielgrzymkę do Libanu Śladami św. Charbela. Informacje na plakacie oraz na kartach wyłożonych na stoliku. Zachęcamy do udziału.
✅ Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16 – 23 września oraz na pielgrzymkę do Turcji Śladami Apostołów św. Pawła i św. Jana w terminie 18 – 29 września. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel.
✅ Dzisiaj wyrusza wiele pielgrzymek pieszych na Jasną Górę. Towarzyszmy pielgrzymom modlitwą i duchowymi ofiarami.
✅  Decyzją Przełożonego Polskiej Prowincji Zgromadzania Księzy Marianów z dniem 25 sierpnia br. posługę w Sulejówku kończą księża Piotr Sroka i Zdzisław Żywica. Obaj będą posługiwać w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Wdzięczni za posługę w naszej parafii pożegnamy naszych drogich księży w niedzielę 20 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Polecamy ich Waszej modlitwie.
✅ W zakrystii jest sierpniowy Oremus, kolejny numer czasopisma Idźmy do św. Józefa oraz książka autorstwa ks. Pawła Naumowicza, marianina, zatytułowana Zbuduj Bogu świątynię! Jest to medytacyjna refleksja oparta na tekście Mistycznej świątyni Boga św. ojca Stanisława Papczyńskiego. Promocyjna cena 30 złotych 

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ WIELKI
Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski

W ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie. „Papież Jan Paweł II – pisał burmistrz Rzymu z okazji jego beatyfikacji – zostawił niezatarty znak na historii chrześcijaństwa oraz na historii narodów Europy i całego świata. Ojciec Święty Wojtyła stał się symbolem, przewodnikiem, zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących. Był Papieżem, którego wkład okazał się decydujący dla obalenia komunizmu oraz tych wszystkich doktryn, które zmierzały do przekreślenia wszelkiej godności i wolności istoty ludzkiej. Liczne narody odnalazły w nim pokłady ogromnej siły, zdolnej do przekazywania piękna wiary i wartości z nią związanych.”
Papież Franciszek z okazji kanonizacji przypomniał, że Karol Wojtyła zanim
wyruszył, by przemierzać drogi świata, dorastał do służby Chrystusowi i Kościołowi w swojej Ojczyźnie, w Polsce. „Dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za dar Jana Pawła II” – powiedział Franciszek i podkreślił, że Papież Polak nadal inspiruje nas poprzez słowa, pisma, gesty, styl posługi, cierpienie przeżywane z heroiczną nadzieją. „Inspiruje nas jego całkowite powierzenie się Chrystusowi, Odkupicielowi człowieka i Matce Bożej.”
Święty Jan Paweł II to jeden z największych rodaków w naszych dziejach. Jest także ojcem naszej wolności. Szedł przed nami jak Mojżesz – wyprowadził z domu niewoli, przeprowadził przez Morze Czerwone i przypomniał nam tablice Bożych przykazań. Stanął w szeregu wielkich proroków, potężnych w słowie i czynie. Wskazywał drogę, chronił przed niebezpieczeństwem, przestrzegał przed uwikłaniem w ciernie zła i grzechu. Brał nas na swoje ramiona i z miłością odnosił do Chrystusowej owczarni.
Poeta i myśliciel cenił i kochał polską kulturę, historię i tradycję. Wielki i wymagający nauczyciel zatroskany był o dziedzictwo, któremu na imię Polska.
On z Tego dziedzictwa się wywodził, w nim się wychowywał i wzrastał, ono go ukształtowało. Był z tego dziedzictwa dumny i nie wstydził się tego wyznać przed światem. A jednocześnie był tego świata pierwszym obywatelem, szedł do wszystkich narodów. Okazywał szacunek dla każdej kultury, historii i tradycji. Apelował o duchową jedność Europy, przypominał jej chrześcijańskie korzenie, z których wyrasta nasza kultura i cywilizacja.
Jego pielgrzymki do Ojczyzny były wielkimi rekolekcjami dla narodu, milowymi kamieniami naszej historii, tchnieniem Ducha Świętego w sumienia umęczonych i zdezorientowanych rodaków. Wypowiadał słowa mające sprawczą moc, zdolne pchnąć historię kraju i losy ludzi na nowe tory: „Niech zstąpi Duch Twój”, „Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja!” „Każdy powinien mieć swoje Westerplatte!” „Nie lękajcie się być świętymi!” „Miejcie wyobraźnię miłosierdzia!”.

Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.
Wobec podejmowanych ostatnio na szeroką skalę prób zdyskredytowania osoby i dzieła św. Jana Pawła II, raz jeszcze apelujemy do wszystkich o uszanowanie pamięci jednego z najwybitniejszych naszych rodaków. Przeprowadzony proces kanonizacyjny, a w tym, dogłębna, naukowa analiza historyczna, nie pozostawia wątpliwości odnośnie do świętości Jana Pawła II.
Czy pozwolimy odebrać sobie ten skarb na podstawie dziennikarskiego omówienia materiałów, wytworzonych przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa?
Zostało ono dokonane z pominięciem warsztatu naukowego, w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, innych istniejących dokumentów, raportów czy opracowań. Materiały SB ukazują przede wszystkim skalę inwigilacji osoby kardynała Karola Wojtyły. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której wstydzić się i tłumaczyć musieliby ci, którzy sprzeciwiali się komunistycznej dyktaturze, a nie ci, którzy inwigilowali obywateli, pisali donosy, współpracowali z komunistycznym
reżimem, prześladowali wierzących i łamali ludzkie sumienia.
Orzeczenie Kościoła o świętości człowieka nie jest wydawane na podstawie jego pojedynczych decyzji lub ich braku. Bierze się pod uwagę całość życia i działalności oraz zrodzone z nich owoce.
Jako papież, św. Jan Paweł II, zaliczył krzywdę wyrządzaną dziecku w sferze seksualnej do najcięższych przestępstw. Zobowiązał wszystkie episkopaty świata do wprowadzenia szczegółowych norm postępowania w takich przypadkach. Wierni jego wskazaniom, podejmujemy dzisiaj troskę o bezpieczeństwo młodych w strukturach kościelnych. Czujemy się zobowiązani, aby wszystkich zranionych poprzez ludzi Kościoła wysłuchać i przyjść im z konkretną pomocą.
Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką odwagą i stanowczością bronią dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Apelujemy, aby nie wykorzystywać osoby Papieża Polaka do celów bieżącej polityki. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II za naszą wspólnotę kościelną i narodową. Nie pozwólmy odebrać sobie poczucia dumy i radości z przynależności do Chrystusowego Kościoła. 
Nie dajmy się podzielić, brońmy wspólnie naszych najcenniejszych wartości.

Biskupi zebrani na 394. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 14 marca 2023 roku                                              Za zgodność:                                                                                                                                                              Ks. Jarosław Mrówczyński

Zastępca Sekretarza Generalnego
Konferencji Episkopatu Polski

Kto ma Boga,
kto ma Jezusa,
ma wszystko.

bł. J. Matulewicz

Kontakt

05-070 Sulejówek, Mariańska 9