ogłoszenia parafialne

I niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

🔥 Rozpoczynamy radosny czas spotkania z przychodzącym Panem, czyli okres adwentu. W związku z tym, pragniemy zainicjować w naszej parafii poranne roraty, czyli Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie. Zapraszamy wszystkich do udziału we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Prosimy o przynoszenie zabezpieczonych świec lub lampionów. Wielowiekowa praktyka Mszy roratnich wyrasta z przekonania Kościoła, że do uroczystości Narodzenia Pańskiego najlepiej przygotujemy się, czuwając na modlitwie razem z Maryją i jak Ona przyjmując słowo Boże. Podczas rorat będzie można skorzystać z sakramentu pojednania.
🔥 W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o synodalności. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie czy to indywidualnie, czy też wspólnotowo. Od dzisiaj ankiety są dostępne na stoliku po prawej stronie kościoła. Można je pobrać również z naszej parafialnej strony
internetowej lub strony diecezji. Wywieszony w gablocie plakat obrazowo prezentuje poszczególne kroki realizacji ankiety. Włączenie się w dzieło Synodu będzie pięknym wyrazem naszej odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest Kościół święty, który razem – jako jego żywe członki – tworzymy.
🔥 Od następnego tygodnia chcemy zmodyfikować niedzielną modlitwę wiernych. Z racji wypełnionej świątyni, treść wielu wypowiadanych modlitw nie może być usłyszana przez ogół wiernych. Dlatego intencje będą teraz odczytywane przez
jednego lektora. Wszystkich, którzy chcą, aby ich intencje zostały odczytane głośno, prosimy o zapisanie ich na kartkach wyłożonych przy drzwiach kościoła i złożenie przed Mszą św. do koszyczka, stojącego przed amboną. W tygodniu zachowujemy spontaniczny charakter modlitwy wiernych.
🔥 W niedziele i święta wszelkie sprawy duszpasterskie po Mszach św. załatwiamy wyłącznie w kancelarii parafialnej. Prosimy zgłaszać się do dyżurującego kapłana.
🔥 Jutro rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, będziemy ją odmawiać podczas Mszy św. wieczornych. W środę po Mszy św. i nabożeństwie próba służby liturgicznej do uroczystej oprawy Mszy św. odpustowej.
🔥 W zakrystii można nabyć grudniowy „Oremus”.
🔥 Składamy podziękowanie za ofiary złożone na rzecz wsparcia migrantów za pośrednictwem Caritas Polska. Zebraliśmy 3250 zł. Do puszki pod chórem możemy składać ofiary na ogrzewanie kościoła.
🔥 Jutro po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną bliżej poznać i bardziej pokochać Słowo Boże.
🔥 We wtorek po Mszy św. wieczornej nieszpory za zmarłych, połączone z odczytywanie wypominków za zmarłych. W środę natomiast po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa, które ma charakter stałej nowenny. Zachęcamy do udziału.
🔥 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W tym dniu chcielibyśmy odwiedzić naszych chorych. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii.
🔥 Wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem, dlatego nadal
uwrażliwiamy wszystkich na zachowanie wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. Bardzo prosimy, aby nie rezygnować z zakrywania ust i nosa w przestrzeni świątyni. Maseczki znajdziecie na stoliku pod chórem.

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata
21 listopada 2021 r.

🔸 W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego dzisiaj po Mszach św. odbędzie się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz pomocy migrantom z granicy polsko-białoruskiej. Akcją pomocy zajmie się polska Caritas. Dzisiaj również obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Młodzieży. Otaczajmy młode pokolenie szczególną troską i modlitwą. 
 
🔸 W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o synodalności. Greckie słowo „synodos” oznacza wspólną drogę, zebranie. Zwykle Synody zwoływane przez Ojca świętego, a więc zgromadzenie w Rzymie części biskupów i powoływanych ekspertów, miały charakter elitarny. Tym razem papież Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących, a nawet niewierzących. Narzędziem prac synodu na poziomie parafii i diecezji jest ankieta do wypełnienia.
 
Zebrane głosy posłużą zaplanowanemu na 2023 rok zgromadzeniu synodalnemu, aby rozeznać w jakim miejscu drogi zbawienia znajduje się wspólnota Kościoła, w jakiej jest kondycji duchowej i jak podchodzi do misji przekazania zbawienia całemu światu. Mamy więc okazję wziąć udział w czymś wyjątkowym.
 
W naszej parafii został powołany pięcioosobowy Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu.
 
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie czy to indywidualnie, czy też wspólnotowo. Od przyszłej niedzieli ankiety będą dostępne na stoliku w naszym kościele. Można będzie je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji.
 
Wywieszony w gablocie plakat obrazowo prezentuje poszczególne kroki realizacji ankiety. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu, co może być pięknym wyrazem naszej odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest Kościół święty, który razem – jako jego żywe członki – tworzymy.
 
🔸 W zakrystii można nabyć grudniowy „Oremus”.
 
🔸 Od początku listopada Mszę św. w tygodniu odprawiamy o godz. 18.30. Wszystkich, którzy zamówili intencje na godz. 18.00 prosimy o wyrozumiałość.
 
🔸 Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki od 17.00 do 18.00, w środy od 19.30 do 20.30 oraz w soboty od 11.00 do 12.30. Wejście do kancelarii od strony domu zakonnego.
 
🔸 Jutro po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną bliżej poznać i bardziej pokochać Słowo Boże.
 
🔸 We wtorek po Mszy św. wieczornej nieszpory za zmarłych, połączone z odczytywanie wypominków za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
🔸 W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa, które ma charakter stałej nowenny. Zachęcamy do udziału.
 
🔸 W ostatnich dniach września powołana została przez ks. proboszcza tymczasowa rada parafialna. Tworzą ją obok duszpasterzy Państwo Nina i Michał Kozieł, Monika i Robert Kulesza, Justyna i Marcin Niemczura, Elżbieta i Roman Wasielkiewicz, Magdalena i Piotr Prudzyńscy oraz jedna z sióstr Służebnic Ducha Świętego.
 
🔸 Wobec narastania liczby zachorowań na różne choroby dróg oddechowych, w tym zakażonych COVID-19, nadal uwrażliwiamy wszystkich na zachowanie wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. Prosimy, aby nie rezygnować z zakrywania ust i nosa w przestrzeni świątyni.
 
🔸 Kontynuujemy zbiórkę ofiar na remont schodów. Składamy „Bóg zapłać” za ofiary dotychczas złożone na ten cel.
 

XXXIII niedziela zwykła –
14 listopada 2021 r.

✅ W naszej parafii powstaje skauting katolicki prowadzony przez organizację „Wędrownicy”, który wspiera rozwój dzieci i młodzieży, buduje środowisko przyjaciół, a także prowadzi ich do Pana Boga. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00 odbędą się zebrania organizacyjne, na które zapraszamy zainteresowane dzieci i rodziców. Dzisiaj również zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Solidarni z Libanem! O sposobie pomocy informuje plakat wywieszony w gablocie.
✅ Od początku listopada Mszę św. w tygodniu odprawiamy o godz. 18.30. Wszystkich, którzy zamówili intencje na godz. 18.00 prosimy o wyrozumiałość.
✅ Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki od 17.00 do 18.00, w środy od 19.30 do 20.30 oraz w soboty od 11.00 do 12.30. Wejście do kancelarii od strony domu zakonnego.
✅ We wtorek po Mszy św. wieczornej nieszpory za zmarłych, połączone z odczytywaniem wypominków za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
✅ W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa, które ma charakter stałej nowenny. Zachęcamy do udziału.
✅ W czwartek Msza św. za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, połączona z błogosławieństwem jego relikwiami oraz błogosławieństwem soli, wody i oleju.
✅ W ostatnich dniach października powołana została przez ks. proboszcza tymczasowa rada parafialna. Tworzą ją obok duszpasterzy Państwo Nina i Michał Kozieł, Monika i Robert Kulesza, Justyna i Marcin Niemczura, Elżbieta i Roman Wasielkiewicz, Magdalena i Piotr Prudzyńscy oraz jedna z sióstr Służebnic Ducha Świętego.
✅ W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po Mszach św. w niedzielę 21 listopada odbędzie się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
Fragment komunikatu:
„W imieniu Konferencji Episkopatu Polski stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski. Migranci w większości są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych. Z tego powodu pragnę raz jeszcze powtórzyć, że osobom dotkniętym tym złem potrzebna jest nasza solidarna troska.”
✅ Jutro po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną bliżej poznać i bardziej pokochać Słowo Boże.
✅ W zakrystii można nabyć listopadowy „Oremus”.
✅ Wobec narastającej liczby zachorowań na różne choroby dróg oddechowych, w tym zakażonych COVID-19, jeszcze raz uwrażliwiamy wszystkich na zachowanie wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. Prosimy, aby nie rezygnować z zakrywania ust i nosa w
przestrzeni świątyni.
✅ Kontynuujemy zbiórkę ofiar na remont schodów. Składamy „Bóg zapłać” za ofiary dotychczas złożone na ten cel.️

uwaga !

Rozpoczęliśmy zbiórkę na remont kościoła.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na odnowienie lub przebudowę schodów.
 
Specjalne konto do wpłat na ten cel:
30 1240 2148 1111 0011 0566 3749
Dom Zakonny Zgromadzenia Księży Marianów
Mariańska 9, 05-070 Sulejówek
 
Pozostałe ofiary można nadal wpłacać na zwykłe konto:
15 1240 2148 1111 0000 3037 1101
Dom Zakonny Zgromadzenia Księży Marianów
Mariańska 9, 05-070 Sulejówek
 
Karteczki z danymi do przelewu można także znaleźć przy wejściu do kościoła.
Za wszystkie ofiary i za Waszą hojność pięknie
D Z I Ę K U J E M Y!
 
Pamiętajmy koniecznie o tytule wpłaty. Niezależnie od konta, na które wpłacamy, należy w tytule przelewu wpisać „na cele kultu religijnego”. Wtedy można będzie taką darowiznę odliczyć od dochodu (dowodem wpłaty jest potwierdzenie przelewu).

Kto ma Boga,
kto ma Jezusa,
ma wszystko.

bł. J. Matulewicz

Kontakt

05-070 Sulejówek, Mariańska 9