(9kB) Mariański Dom Rekolekcyjny "Betlejem" w Sulejówku
 
(7kB) (17kB)
Strona główna
Słowo życia
Oferta
Dojazd
Galeria
Historia
Kościół
św. Józefa
"w lesie" - aktualności
Słowo Boże
Żyć liturgią
Modlitwa Psalmami
Wprowadzenie do Psalmów
Przygotowanie do spowiedzi
Inne
Triduum Paschalne
Kontakt

Przygotujcie drogę Panu!

W Adwencie rozbrzmiewa głos św. Jana Chrzciciela „przygotujcie drogę Panu!” Chodzi o to, aby zmazać grzechy, podjąć trud nawrócenia, po to, aby mógł wkroczyć Król chwały, Ten, który będzie chrzcił Duchem Świętym. Prostujmy kręte ścieżki i równajmy wyboiste drogi naszego życia. Uczyńmy to w trzech wymiarach: w relacji do Boga, w relacji do bliźniego i do siebie samego.

W relacji do Boga.
Czy mam czas dla Niego, czas na modlitwę? Nie mów nie mam czasu! Nie mając czasu dla Boga nie będziesz go miał także dla bliźniego i siebie samego. Pytaj się raczej, co mogę zrobić, zmienić, uczynić, aby znalazł się czas dla Boga?

W relacji do bliźniego.
Nie mów, że bliźni jest okropny. Postaw sobie raczej pytanie, czy go kocham? Odpowiedź negatywna wskaże ci na urazy i zranienia, które nosisz w sercu. Zapytaj siebie, co możesz uczynić, aby zapomnieć i przebaczyć doznane urazy i zranienia. Podejmij trud przekraczania swoich ograniczeń, powstałych w tobie barier. Nie patrz na to, co możesz od innych uzyskać. Patrz raczej, co innym możesz dać. Idą święta, daj swoją miłość, prezent, wykonaj telefon, odwiedź, porozmawiaj, pomóż.

W relacji do siebie samego.
Nie mów, że nikt ciebie nie kocha i nie jesteś nic wart. Zamiast tego proś Boga, aby otworzył twoje serce i oczy, byś mógł przeżyć wewnętrzną przemianę. Wszystko będzie tak, jak w poprzednich latach, stres, gorączkowe przygotowania, poszukiwanie prezentów, sklepy, wyjazdy, kolędy i msze św. Tylko od twojego serca zależy, czy zechcesz to wszystko przeżyć głębiej, szukając Boga dla swojej stęsknionej duszy. Szukaj Boga w codzienności. Pojednaj się z Nim, z bliźnim i ze sobą samym. Ten niebywały gest przemieni ciebie. Staniesz się na nowo umocniony Bożym życiem, staniesz się zdolnym przyjąć Króla Chwały.Archiwum - Żyć Liturgią